Ślub to niezwykłe przeżycie zarówno dla pani młodej, jak i dla jej przyszłego męża. Dlatego nie tylko panieńską, ale też kawalerską wolność żegna się z pompą – tak, aby nacieszyć się jej ostatnimi chwilami. Planujesz taką imprezę dla pana młodego? Jeśli chcesz, aby pomysł na wieczór kawalerski był nietuzinkowy – przyjrzyj się bliżej bardziej „ekstremalnym” opcjom niż wyprawa do baru na piwo. Nasza propozycja? Wspólny wypad na quady.

Jazda na quadach stała się w ostatnich latach wyjątkowo popularna. Z tych pojazdów czterokołowych korzysta się nie tylko podczas rekreacyjnych wypraw poza utarte szlaki. Sięgają po nie nawet policjanci, np. patrolując tereny nad jeziorem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – quady doskonale radzą sobie na szlakach off-roadowych. Niestraszne im błoto, wyboje czy duże przewyższenia terenu. Jazda zaś jest z jednej strony dość bezpieczna, z drugiej zaś – dostarcza sporo adrenaliny. Czemu więc nie zaplanować takiej niecodziennej atrakcji na wieczór kawalerski w Warszawie czy innym regionie Polski? Dziś to możliwe, ponieważ z roku na rok przybywa profesjonalnych torów, które zapewniają doskonałą zabawę w bezpiecznych warunkach. Koszt zaś – zwłaszcza gdy rozłożyć go na 10-20 osób – jest stosunkowo niewielki.

Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski to te nietypowe

wieczór kawalerski

Z czym kojarzy Ci się wieczór kawalerski? Z wizytą w barze lub – w bardziej „niegrzecznej” wersji – w klubie go-go? Choć tego typu impreza ma swoje zalety, na pewno nie pozostanie na długo w pamięci samego pana młodego, jak i jego gości. Dlatego lepiej zamienić typowe na nietypowe i sięgnąć do kategorii sportów survivalowych. Adrenalina, klimat zdrowej rywalizacji i prawdziwie męska atmosfera sprawią, że spędzicie czas, świetnie się bawiąc i… doskonale integrując przed weselem. To szczególnie ważne, jeżeli goście ze strony pani i pana młodego nie znają się dobrze. Więź, która nawiąże się między facetami podczas wyprawy na quady sprawi, że atmosfera podczas imprezy po ślubie będzie jeszcze lepsza.

Wypad na quady – pomysł na wieczór kawalerski, który będzie strzałem w dziesiątkę

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała wyprawa na quady organizowana w ramach wieczoru kawalerskiego? Przede wszystkim – co dość istotne – zabawa zacznie się znacznie wcześniej niż wieczorem. Na tory wyruszycie po południu, aby móc się cieszyć pełnią ich możliwości przy świetle dziennym. Impreza na quadach w miejscach takich jak Quad Fun obejmie:

  • przygotowanie teoretyczne do jazdy – w zabawie mogą więc uczestniczyć zarówno panowie, którzy jeździli wcześniej na czterokołowcu, jak i zupełnie początkujący,
  • opiekę instruktora podczas całej zabawy,
  • możliwość wynajęcia 3-6 quadów (w zależności od liczby uczestników),
  • możliwość wypożyczenia dwu-osobowego buggy będzie dodatkowym urozmaiceniem ekstremalnej jazdy
  • ok. 1,5-2 h jazdy po specjalnie przygotowanych torach o różnych stopniach trudności.

imprezy kawalerskie

Choć 1,5 czy 2 godziny mogą się wydawać krótkim czasem na zabawę, warto pamiętać, że jazda na quadach jest dość wyczerpująca – zwłaszcza, gdy na trasie jest dużo szalonych zakrętów czy przewyższeń do pokonania. Poza tym – po zakończeniu tej części imprezy, zawsze możecie bawić się dalej, np. przy grillu nad jeziorem (który zorganizujecie samodzielnie – tak, aby spędzić czas w maksymalnie prywatnej atmosferze) lub na zamkniętej imprezie gdzieś w pobliżu torów quadowych. Możecie też po ekstremalnych rozrywkach przenieść się z powrotem do wielkomiejskiej atmosfery i – trzymając się schematów – ruszyć na wyprawę po pubach i klubach.

Wieczór kawalerski w Warszawie? Sprawdź inne opcje

Quady to oczywiście nie jedyna opcja, na którą możesz się zdecydować, organizując kreatywną imprezę dla przyszłego pana młodego. Inne nietuzinkowe pomysły na wieczór kawalerski to m.in.:

  • wyprawa na paintballa,
  • dłuższy wyjazd „w dzicz” o charakterze survivalowym,
  • wizyta w escape roomie,
  • wypad na tor wyścigowy i jazda sportowymi samochodami.

Jedno jest pewne: im bardziej niecodzienny pomysł na wieczór kawalerski zostanie wykorzystany, tym dłużej impreza pozostanie w pamięci uczestników.