Ślub to niezwykłe przeżycie zarówno dla pani młodej, jak i dla jej przyszłego męża. Dlatego nie tylko panieńską, ale też kawalerską wolność żegna się z pompą – tak, aby nacieszyć się jej ostatnimi chwilami. Planujesz taką imprezę dla pana młodego? Jeśli chcesz, aby pomysł na wieczór kawalerski był nietuzinkowy – przyjrzyj się bliżej bardziej „ekstremalnym” opcjom niż wyprawa do baru na piwo. Nasza propozycja? Wspólny wypad na quady.

Jazda na quadach stała się w ostatnich latach wyjątkowo popularna. Z tych pojazdów czterokołowych korzysta się nie tylko podczas rekreacyjnych wypraw poza utarte szlaki. Sięgają po nie nawet policjanci, np. patrolując tereny nad jeziorem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – quady doskonale radzą sobie na szlakach off-roadowych. Niestraszne im błoto, wyboje czy duże przewyższenia terenu. Jazda jest z jednej strony dość bezpieczna, z drugiej zaś – dostarcza sporo adrenaliny. Czemu więc nie zaplanować takiej niecodziennej atrakcji na wieczór kawalerski w Warszawie czy innym regionie Polski? Dziś to możliwe, ponieważ z roku na rok przybywa profesjonalnych torów, które zapewniają doskonałą zabawę w bezpiecznych warunkach. Koszt zaś – zwłaszcza gdy rozłożyć go na 10-20 osób – jest stosunkowo niewielki.

Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski to te nietypowe

Z czym kojarzy Ci się wieczór kawalerski? Z wizytą w barze lub – w bardziej „niegrzecznej” wersji – w klubie go-go? Choć tego typu impreza ma swoje zalety, na pewno nie pozostanie na długo w pamięci samego pana młodego, jak i jego gości. Dlatego lepiej zamienić typowe na nietypowe i sięgnąć do kategorii sportów survivalowych. Adrenalina, klimat zdrowej rywalizacji i prawdziwie męska atmosfera sprawią, że spędzicie czas, świetnie się bawiąc i… doskonale integrując przed weselem. To szczególnie ważne, jeżeli goście ze strony pani i pana młodego nie znają się dobrze. Więź, która nawiąże się między facetami podczas wyprawy na quady sprawi, że atmosfera podczas imprezy po ślubie będzie jeszcze lepsza.

Wypad na quady – pomysł na wieczór kawalerski, który będzie strzałem w dziesiątkę

Zastanawiasz się, jak będzie wyglądała wyprawa na quady organizowana w ramach wieczoru kawalerskiego? Przede wszystkim – co dość istotne – zabawa zacznie się znacznie wcześniej niż wieczorem. Na tory wyruszycie po południu, aby móc się cieszyć pełnią ich możliwości przy świetle dziennym. Impreza na quadach w miejscach takich jak Quad Fun obejmie:

  • przygotowanie teoretyczne do jazdy – w zabawie mogą więc uczestniczyć zarówno panowie, którzy jeździli wcześniej na czterokołowcu, jak i zupełnie początkujący,
  • opiekę instruktora podczas całej zabawy,
  • możliwość wynajęcia 3-6 quadów (w zależności od liczby uczestników),
  • możliwość wypożyczenia dwu-osobowego buggy będzie dodatkowym urozmaiceniem ekstremalnej jazdy
  • ok. 1,5-2 h jazdy po specjalnie przygotowanych torach o różnych stopniach trudności.

Choć 1,5 czy 2 godziny mogą się wydawać krótkim czasem na zabawę, warto pamiętać, że jazda na quadach jest dość wyczerpująca – zwłaszcza, gdy na trasie jest dużo szalonych zakrętów czy przewyższeń do pokonania. Poza tym – po zakończeniu tej części imprezy, zawsze możecie bawić się dalej, np. przy grillu nad jeziorem (który zorganizujecie samodzielnie – tak, aby spędzić czas w maksymalnie prywatnej atmosferze) lub na zamkniętej imprezie gdzieś w pobliżu torów quadowych. Możecie też po ekstremalnych rozrywkach przenieść się z powrotem do wielkomiejskiej atmosfery i – trzymając się schematów – ruszyć na wyprawę po pubach i klubach.

Wieczór kawalerski w Warszawie? Sprawdź inne opcje

Quady to oczywiście nie jedyna opcja, na którą możesz się zdecydować, organizując kreatywną imprezę dla przyszłego pana młodego. Inne nietuzinkowe pomysły na wieczór kawalerski, jakie możecie zrealizować na naszym obiekcie to m.in.:

  • Paintball,
  • Atrakcje o charakterze survivalowym,
  • Off-road samochodami terenowymi,
  • Wypad na tor wyścigowy i jazda sportowymi samochodami.

Jedno jest pewne: im bardziej niecodzienny pomysł na wieczór kawalerski zostanie wykorzystany, tym dłużej impreza pozostanie w pamięci uczestników.