20 września 2022

Jak przygotować się do jazdy na quadach na torze?

Marzysz o ekstremalnej przygodzie z dużą dawką adrenaliny, ale jednocześnie chcesz czuć się bezpiecznie? W takim razie quady będą świetnym wyborem. Obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, a jeśli weźmiesz sobie do serca zasady bezpieczeństwa, możesz być spokojny o swój komfort. Jak zatem przygotować się do jazdy na quadach? Poznaj najważniejsze reguły, zanim ruszysz na tor off road w Warszawie.

O czym pamiętać, zanim zacznie się zabawa

Beztroska zabawa na quadach musi być przede wszystkim bezpieczna. W Quadfun zwracamy na to szczególną uwagę, dlatego udostępniamy najwyższej klasy pojazdy z automatyczną skrzynią biegów (Honda, CF Moto). Dzięki obowiązkowemu szkoleniu oraz trasom o zróżnicowanym poziomie trudności, w przygodzie na quadach mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i osoby zaawansowane.

Przed wyruszeniem na nasz profesjonalny tor quadów w Warszawie, pamiętaj o podstawowych sprawach:

  • zabierz ze sobą dowód osobisty lub dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem,
  • w przypadku osób niepełnoletnich przygotuj pisemną zgodę opiekuna,
  • przyjedź na tor punktualnie (sprawy organizacyjne zajmą ok. 30 min).

Dojazd z Warszawy na tor Quadfun zajmie nie więcej niż 30 – 40 min. Jeśli wybierasz się z grupą znajomych lub organizujesz wieczór kawalerski czy imprezę firmową, możesz też skorzystać z wynajmu busa.

Odpowiedni ubiór i akcesoria

Podczas jazdy na naszych torach off road będziesz narażony na kontakt z piachem, pyłem i błotem. Warunki na torze zależą od pogody i mimo że nasze quady są dobrze obudowane, to w przypadku większych kałuż, możesz się pobrudzić. Dla osoby żądnej mocnych wrażeń nie jest to oczywiście żaden problem, warto jednak dostosować swój ubiór do sytuacji.

Jaki strój będzie odpowiedni do jazdy na quadach?

  • obuwie powinno zakrywać całą stopę,
  • wygodna odzież dostosowana do pogody (np. spodnie dresowe, t-shirt i bluza),
  • okulary przeciwsłoneczne (ochronią oczy przed słońcem i wiatrem).

Zabierz ze sobą również preparat odstraszający owady, a w słoneczne dni – krem z filtrem przeciwsłonecznym. Szaleństwa mogą być dość wyczerpujące, dlatego nie zapomnij o wodzie.

Jazda na quadzie na torze Off Road Warszawa

Jak zachować bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo podczas szaleństw na torze quadowym zależy od jakości pojazdów, profesjonalizmu pracowników, przygotowania toru oraz odpowiedzialnego zachowania uczestników. Zanim wsiądziesz na quada w Quadfun musisz zapoznać się z regulaminem, a następnie go podpisać. To bardzo ważne – są tam wyszczególnione wszystkie najważniejsze kwestie.

Obowiązkowym punktem, o którym musi pamiętać każdy uczestnik, jest pełna trzeźwość. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości instruktor może nie dopuścić do jazdy quadem! Podczas jazdy na głowie należy mieć kominiarkę i kask. W Quadfun kaski są wliczone w cenę wynajmu quada, natomiast kominiarkę można kupić za 10 zł lub zabrać własną.

Maksymalna prędkość, którą można rozwinąć na naszym torze to 35 km/h. Łatwizna? Wyobraź sobie ostre zakręty, nasypy i górki – na pewno nie zabraknie mocnych wrażeń.

Obowiązkowe szkolenie przed jazdą

Przed rozpoczęciem jazdy na torze off roady musisz przejść obowiązkowe szkolenie. Obejmuje ono wiedzę teoretyczną i instruktaż praktyczny. Czego dowiesz się podczas szkolenia? Poznasz:

  • budowę i obsługę quada,
  • zasady bezpiecznej jazdy po torze,
  • jak wykonać praktyczne czynności pod okiem instruktora: „ósemka” i górka testowa.

Czas wypożyczenia quada liczymy od momentu rozpoczęcia jego użytkowania (nie wliczamy w to szkolenia teoretycznego). Po naszym szkoleniu, z jazdą quadem bez problemu poradzą sobie nawet osoby nieposiadające żadnego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Trasy pokonujesz stopniowo, rozpoczynając od najłatwiejszej, co daje szanse na poznanie sprzętu i zdobycie doświadczenia.

Wieczory kawalerskie z adrenaliną

Wynajem quadów w Warszawie to świetny sposób na uczczenie ważnych wydarzeń. Pragniesz przeżyć niesamowitą urodzinową przygodę ze swoimi znajomymi? A może chcesz zorganizować niezapomniany wieczór kawalerski? Wybierz nasz tor off road, który znajduje się w Górze Kalwarii, zaledwie 30 km od Warszawy. W naszej ofercie znajdziesz jeszcze więcej atrakcji, takich jak grill w altanie na wodzie lub ognisko. Zespół Quadfun zadba o każdy szczegół, dostarczając Twoim gościom dużej dawki adrenaliny i zapewniając świetną zabawę. Zdecyduj się na wieczór kawalerski na quadach i rozpocznij nowy etap życia z przytupem!