14 lipca 2022

Dowiedz się, jak wygląda organizacja wieczoru kawalerskiego

Pożegnanie stanu kawalerskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przyszły pan młody ma okazję ostatni raz zaszaleć w męskim gronie, co wymaga odpowiedniej oprawy. Wybierasz się na wieczór kawalerski? A może jesteś świadkiem lub panem młodym? Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat i poznaj najlepsze atrakcje na wieczór kawalerski pod Warszawą.

 

Kawalerski – odpowiadamy na pytania!

Jeśli Twoja wiedza o wieczorach kawalerskich pochodzi z amerykańskich filmów, możesz być nieco zdezorientowany. Ostatnia kawalerska noc jest w nich zwariowaną imprezą, która w dodatku obywa się dzień przed ślubem. Sprostujmy: kawalerski odbywa się tydzień lub dwa przed ślubem (pan młody powinien być tego dnia wypoczęty). I kolejna sprawa: impreza nie musi być huczna. Wszystko zależy od upodobań głównego bohatera wieczoru, czyli pana młodego.

Co z miejscem na wieczór kawalerski? To kluczowa kwestia, od której zależy powodzenie imprezy. Kawalerski w Warszawie to oczywisty wybór dla osób, które oczekują wyjątkowych atrakcji. Jeśli jednak szukasz prawdziwej przygody, nie musisz ruszać do centrum stolicy. Wybierz okolice Warszawy i zabierz kumpli na tor QuadFun. Mamy dla Ciebie wiele niespodzianek, a tor o powierzchni 2,5 ha zadowoli każdego miłośnika adrenaliny. Jeśli masz już miejsce, poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z kawalerskim.

Kto jest odpowiedzialny za organizację?

Zaplanowaniem wieczoru kawalerskiego często zajmuje się świadek, co wynika z jego roli podczas ślubu i wesela. Drużba zazwyczaj jest najlepszym przyjacielem pana młodego i wie, jaki rodzaj imprezy najbardziej przypadnie mu do gustu oraz kto powinien znaleźć się na liście gości.

Organizacja kawalerskiego przez świadka nie jest regułą. Pan młody ma prawo decydować o wszystkim samodzielnie. W końcu to jego impreza i to on ma dobrze się bawić. Jeśli więc pan młody chce sam zająć się wieczorem kawalerskim, świadek i pozostali goście nie powinni się w to wtrącać.

Wieczór kawalerski może też zorganizować cała grupa znajomych pana młodego. To dobry pomysł, jeśli tworzą paczkę przyjaciół oraz nie chcą zrzucać wszystkiego na barki jednej osoby.

kawalerski-na-quadach-warszawa

Finansowanie wieczoru kawalerskiego

Koszt wieczoru kawalerskiego zależy od rodzaju imprezy. Kwestia finansowania imprezy też może być rozwiązana na wiele sposobów. Dobre pomysły to:

  • podstawowe koszty ponosi organizator, goście płacą za dodatkowe wydatki (np. alkohol),
  • pan młody zaprasza gości na imprezę, a goście przynoszą prezenty oraz opcjonalnie alkohol,
  • impreza składkowa – każdy płaci za siebie.

Rozmowy o pieniądzach bywają krępujące. Organizator może nie znać sytuacji finansowej przyjaciół pana młodego, dlatego dostosowanie rodzaju imprezy do ich możliwości, będzie trudne. Co można zrobić? Najlepiej skonsultować się z pozostałymi gośćmi oraz przedstawić koszty, przed podjęciem decyzji dotyczących miejsca i atrakcji.

Kogo powinno się zaprosić na kawalerski?

Lista gości na wieczór kawalerski to temat, który organizator powinien omówić z panem młodym. Najprostszym rozwiązaniem jest zaproszenie wszystkich mężczyzn, którzy mają wziąć udział w weselu. Pan młody może mieć jednak inne oczekiwania. Jeśli nie był w stanie zaprosić na ślub wszystkich znajomych (np. kolegów z pracy), może sobie życzyć, żeby wzięli udział w jego kawalerskim. I odwrotnie: obecność starszych wujków podczas hucznej imprezy może nie być mu na rękę.

Podkreślmy zatem jeszcze raz: pan młody decyduje o tym, kto ma zostać zaproszony na wieczór kawalerski. Zapraszaniem gości zajmuje się zaś organizator, który przedstawia im cały program kawalerskiego. To bardzo ważne: muszą oni przygotować się nie tylko od strony finansowej, ale też zaplanować odpowiedni do sytuacji ubiór.

Organizujesz kawalerski? Sprawdź nasze atrakcje!

Wieczór kawalerski to jedyna w swoim rodzaju impreza, dlatego nie może na niej zabraknąć atrakcji. Co powiesz na świetną zabawę połączoną z adrenaliną i szybką jazdą? Zorganizuj wieczór kawalerski na największym torze quadowym w okolicach Warszawy! Możesz skorzystać z różnych pakietów, dopasowując je do swoich oczekiwań. Jeśli szukasz szalonego wstępu do kawalerskiego, wybierz samą jazdę na quadach lub quady + grill lub ognisko. Całonocna przygoda? Zdecyduj się na cały pakiet atrakcji z off-roadem lub paintballem! A może do tego noc pod namiotem? Sprawdź nasze sposoby na niezapomnianą, kawalerską noc!